Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Idiota - Czas i miejsce akcjia./ Czas akcji: akcja powieści toczy się w drugiej połowie XIX wieku i obejmuje okres około roku. Rozpoczyna się w listopadzie, kiedy to dwudziestokilkuletni książę po długim, zagranicznym leczeniu wraca do kraju, a kończy po wakacjach, kiedy to książę ponownie trafia na leczenie a rodzina Jepanczynów wyjeżdża w dawno planowaną podróż po Europie.

b./ Miejsce akcji: Akcja powieści toczy się w kilku miastach na terenie Rosji:
Petersburg –akcja toczy się w kilku miejscach: w domu Jepanczynów, domu Iwoginów, u Lebiediewa, Rogożyna, Nastazji Filipowny oraz w hotelach i barach.

Moskwa (pojawia się tylko w relacjach bohaterów oraz listach)

Pawłowsk- akcja toczy się głównie w daczy Lebiediewa, gdzie do zdrowia po ataku epilepsji stara się dojść książę. Są też wątki rozgrywające się w daczy Jepanczynów oraz w parku.


We wspomnieniach księcia pojawia się także wieś w Szwajcarii, w której mieszkał w czasie leczenia w tym kraju. Książę opisuje uroki, tego niewątpliwie pięknego miejsca.